17991801_467607473570971_2233393928284034578_n

Te njohim fituesit e konkursit #readersofthefuture. Fituese e çmimit të dytë në letërsi.

Njihuni me Xhesika Beqirin, fituese e çmimit te dyte ne konkursin #readresofthefuture, me temën “I dashur autor”, nxënëse e klasës së 9, ne shkollen “Sabahudin Gabrani” Tiranë.
Ja çfare thote Xhesika per veten:
Jam një vajzë komunikuese, shumë ambicioze, përfshihem në çdo debat të mundshëm, kam qef të jem në pozicionin e liderit në cdo gjë, por jam dhe shumë e ndjeshme.
Mua më pëlqen të shkruaj dhe këtë e bëj gjithmonë, në cdo kohë dhe cdo vend. Më pëlqejnë librat, sidomos nga autorët e mi te preferuar. Veçanërisht ato të Kadarese.
Libri I fundit që kam lexuar është “13 Reasons Why” . Më pëlqen letersia shqipe, por dhe e huaja s’mbetet pas. Me pëlqen gjithashtu të vizatoj, por dhe të kap momente të vecanta të natyrës apo njerëzve të ndryshëm nëpërmjet fotografisë. Profesioni i të ardhmes është ende një pikepyetje, por veten e shoh në botën e televizionit . Faleminderit !

17991801_467607473570971_2233393928284034578_n
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.